Matematik Dünyası ®

1-2-4-12 Kişilik Gruplarda Kişiye Özel VIP Eğitim

DUYURULAR

Matematik Dünyası Ulusal Mental Aritmetik Yarışması Yapıldı

Matematik Dünyası Genius Kids’in düzenlediği Mental Aritmetik yarışmasında minikler ter döktü. Yaşlara göre mini, midi ve maksi olarak ayrılan grupların birincileri belli oldu. Mini grubunun birincisi 7 yaşındaki Arda Erol Dumanlı oldu. Ekranda gösterilen harfleri zihinlerinden toplayıp çıkarabilen Arda Erol’a altın madalyaya layık görüldü. Ayrıca notebook bilgisayar hediye edildi. Midi grubunun birincisi 9 yaşındaki Oğuzhan Küçükpehlivan ve Maksi grubunun birincisi ise 11 yaşındaki Oğuzhan Özer  altın madalya alırken ayrıca kendilerine notebook bilgisayar hediye edildi.

İkinci olan yarışmacılar, gümüş madalya ve tablet bilgisayar, Üçüncü olan yarışmacılar ise bronz madalya ve bisiklet ile ödüllendirildi.

Yarışmaya kaymakamı Mehmet Türköz de katıldı. Mehmet Türköz, “Türkiye’de öğrencilerin matematik başarı oranı çok düşük. 80’li yıllarda matematik başarı oranı yüzde 3’tü. Yıl 2013 oldu bu oran yüzde 5-6’lara çıkabildi ancak. Bu oranı yükseltmek için bu tür etkinliklere destek olmak lazım” dedi.

Yarışma için Türkiye’nin çeşitli illerinden aileleriyle birlikte gelen minikler büyük bir heyecanla yarıştı. Birincilere altın madalya ile bilgisayar, ikincilere gümüş madalya ile I-pad, üçüncülere bronz madalya ile bisiklet hediye edildi.

 

2013-06-13 19:57:10

 Diğer Duyurular
2018-2019 Dönemi İndirimli Kayıtlarımız devam ediyor.
Logomuzun olmadığı yerler şubemiz değildir!
Özel Öğretim Kurumu açacaklara fırsat.
Yeni dönem eğitmenlik sertifika programı